Alexander Veliký

1. října 2007 v 18:10 |  FILMÍKY
Hrají:
Colin Farrell (Alexander Veliký), Angelina Jolie (Olympias), Val Kilmer (Filip), Anthony Hopkins (Ptolemaios), Rosario Dawson (Roxane), Jared Leto (Héfaistion), Jonathan Rhys-Meyers (Cassander).
Popis: Historický velkofilm ukazuje celý Alexandrův život. Od dospívání, které bylo naplněno sny o slávě a dobrodružství, až po jeho osamělou a mystickou smrt. Od bouřlivého vztahu s rodiči _ mocný král a královna předurčili svého syna jako následníka trůnu za každou cenu, až do chvíle, kdy vyburcoval své společníky a vedl obrovskou armádu přes vyprahlá válečná pole v Persii i přes zasněžené vrcholky indických hor. Film je kronikou Alexandra Velikého a jeho cesty stát se žijící legendou, muže, který byl hnán myšlenkou, že moc je sílou osudu.
Rosario Dawsonová, která ztělesnila Alexandrovu nevěstu Roxane, ve scéně svatebního obřadu předvedla jednu ze dvou hlavních tanečních sekvencí, jež pro film vytvořil Piers Gielgud, bývalý člen Anglického národního baletu. Gielgud ve své choreografii vycházel ze starých afghánských, uzbeckých, indických a perských tanečních stylů. "Jde o kmenový rituál, při němž Roxane předvádí dravou, sexuální stránku své bytosti. Prostřednictvím tance vtiskne svatebnímu obřadu svou pečeť," říká Gielgud.
Jaret Leto:
"Byl to přítel, který s Alexandrem vyrostl, a který od začátku až do konce nesledoval po jeho boku žádné postranní cíle. Byl to jeho jediný druh v nejčistším smyslu toho slova, skutečný kamarád, který chtěl pro Alexandra to nejlepší," říká Colin Farrell o postavě Héfaistiona, jehož si zahrál Jared Leto. "Setkání s Oliverem Stonem člověku nažene strach," vzpomíná Jared Leto na konkurs, v němž roli získal. "Hned je vám jasné, že dokáže instinktivně vycítit sebemenší faleš. Ale zřejmě ve mně uviděl něco, co pro něho s postavou Héfaistiona korespondovalo."
Podle Olivera Stonea se však i Colin Farrel v mnohém Alexandrovi přiblížil: "V mnoha směrech se opravdu převtělil v Alexandra," říká. "Určitě po tělesné stránce. Zesílil, přibylo mu svalové hmoty a bojoval jako lev. Často jsem mu nabízel, že ho v nebezpečných scénách může zastoupit kaskadér, ale on chtěl pokud možno všechno dělat sám. Pořád byl na place, dělal společnost ostatním hercům a byl velmi velkorysý."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 calvin klein summer dress calvin klein summer dress | E-mail | Web | 12. ledna 2013 v 14:28 | Reagovat

May someone explain what the author meant in his final paragraph? He makes an excellent start but lost me halfway with the article. I had a difficult time following what the author is seeking to say. First was great but I feel he needs to develop writing a better summary.
http://www.speakdress.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.